
LASEROTERAPIA - Laser diodowy N-LIGHT
LASER DIODOWY
Badania histologiczne wskazują, że depilacja laserem diodowym pozwala na usuwanie mieszka włosowego termicznie, w stopniu proporcjonalnym do ilości i wielkości barwników w nim zawieranych.
JAK DZIAŁA ZABIEG?
Proces ten prowadzi do zwyrodnienia i zaniku mieszka. Działanie lasera i emitowana przeń energia nie jest szkodliwa w żaden sposób dla zdrowia.
Oddziałuje wyłącznie powierzchniowo, nie zakłócając funkcji organizmu, dzięki czemu zabieg można stosować bez względu na wiek pacjenta. Światło lasera wchłaniane jest przez melaninę obecną we włosach, zaś impuls wysyłany przez ułamek sekundy wystarcza, by uszkodzić skutecznie mieszki włosowe, redukując mieszki, w których włos jest w stadium wzrostu. Wyposażenie sprzętu w system chłodzący działa na skórę przeciwbólowo i daje przyjemne uczucie, nie powodując dyskomfortu podczas zabiegu.
REAKCJA SKÓRY
Każdy Pacjent na światło lasera reaguje inaczej, dlatego też skóra po zabiegu może być zaróżowiona, a może też wystąpić obrzęk okołomieszkowy, utrzymując się do kilku godzin od zabiegu, a nawet kilka dni przy skórze wrażliwej.
Na uwadze warto mieć, iż włos posiada 3 fazy swego wzrostu – anagen, kiedy jest widoczny na powierzchni skóry i jest wówczas wrażliwy na światło lasera, katagen, gdy jest uśpiony i nie rośnie od 3 do 8 tygodni, a jest jeszcze połączony z meszkiem włosowym, a także faza trzecia telogen, gdy ulega przesunięciu w mieszku, ale zarazem tworzony jest już nowy.
ILOŚĆ ZABIEGÓW
Pierwszy zabieg usuwa od 30 do 60% włosków, a po 3 zabiegach depilacji można zaobserwować efekt usunięcia około 92-98% owłosienia. Pozostałe włoski to delikatne, cienkie i jasne włoski.
PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania owłosienia, oferowanego w naszym salonie w Bolesławcu, są w szczególności: ciąża oraz laktacja, jak również stany opalonej skóry około 4 tygodni, a w przypadku opalenizny z solarium bądź samoopalacza 5 tygodni, stosowanie kremów z retinolem, isotretoiną bądź kwasami owocowymi, wit. C na 7 dni przed zabiegiem. Na zabieg wpływa również niekorzystnie przyjmowanie leków światło uczulających jak chociażby antybiotyki, sterydy czy retinoidy, bądź preparaty takie jak persen, deprim, które należy odstawić na 7 dni przed depilacją. Tydzień przed depilacją zaprzestać przyjmować należy również zioła i herbaty z nagietkiem, dziurawcem, a także stosowania zabiegów chemicznych i peelingu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest też łuszczyca, opryszczka miejsca, w którym zabieg ma być wykonany. Istotne jest, aby przed zabiegiem skóra była czysta i niczym nie smarowana, a także świeżo ogolona.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji prowadzona jest konsultacja. Po przeprowadzonym zabiegu nie powinno się podrażniać skóry. Do czynności podrażniających zalicza się między innymi opalanie się, jak i stosowanie peelingów i kosmetyków o działaniu złuszczającym (do 14 dni po zabiegu) oraz nie stosowanie mydła, spirytusu, toników i innych kosmetyków opartych na alkoholu (w ciągu kilku dni od zabiegu), wyrywanie włosków. Zaleca się natomiast stosowanie preparatów łagodzących jak panthenol, alantan, bepanten, solcoseryl w okresie 2-3 dni od depilacji.



